in e-commerce

Rozszerzenia społecznościowe reklam w Google AdWords i profil firmy na Google+

W ostatnich dniach pojawiła się możliwość utworzenia strony firmy w społecznościowej usłudze Google+ (Google+ dla Firm). Do tej pory profile w Google+ mogły zakładać jedynie osoby fizyczne, a profile firm/marek były konsekwentnie usuwane. Teraz możemy już legalnie utworzyć profil firmowy i tą drogą komunikować się z klientami.

Strona biznesowa to przede wszystkim możliwość

  • połączenia wszystkich +1 otrzymanych przez firmę (czy to na profilu firmy, na stronie internetowej czy w wynikach wyszukiwania)
  • szybkiej komunikacji z klientami – udostępniamy wpis o wyprzedaży, a nasi klienci od razu widzą go w swoich strumieniach wiadomości.
  • organizowania spotkań/wideokonferencji dla klientów znajdujących się w naszych kręgach w Google+
  • podziału klientów na kręgi (klienci, nabywcy, obserwatorzy) i przekazywania im odpowiednich z punktu biznesowego komunikatów
  • mierzenia aktywności użytkowników poprzez analizowanie udostępnionych statystyk

Jak zatem utworzyć stronę firmową w Google+?

Najpierw musimy utworzyć profil osobisty pracownika, który będzie reprezentował firmę.
Założymy go na stronie plus.google.com

Następnie w menu z prawej strony wybieramy link “Utwórz stronę w Google+”
Wybieramy odpowiednią do naszej strony kategorię (Miejsce, Firma, Organizacja itp.) i tworzymy naszą firmową stronę.

Ciekawostką jest tutaj opcja “Lokalna firma lub miejsce”. Widzimy tu znajomy z usługi Google Miejsca formularz. Jak widać integracja usług Google w jednym miejscu postępuje 🙂

Jeśli mamy już stronę firmy, przejdźmy do wzbogacenia naszych reklam w AdWords o nowe rozszerzenia. Według informacji Google, opcja ta ma pojawić się na wszystkich kontach do końca tego tygodnia.

Dodając rozszerzenie społecznościowe uzyskujemy dodatkową korzyść. Od tej pory przy reklamie będą pojawiały się wszystkie +1 dane naszej stronie (w (serwisie www, stronie firmy w Google+ i przy reklamie). Dzięki tej integracji uzyskujemy o wiele szerszy krąg odbiorców danych nam rekomendacji, niż miało to miejsce dotychczas.

Jak dodać rozszerzenie społecznościowe do reklam w AdWords?

Gdy opcja będzie dostępna już na naszym koncie, wystarczy na karcie “Rozszerzenia” wybrać rozszerzenia społecznościowe.

Źródło: adwords.blogspot.com

I już możemy się cieszyć zintegrowanymi rekomendacjami w +1 🙂

Na koniec kilka przydatny link:

Na co dzień zajmuje się analityką internetową, wdrażając i doradzając serwisom internetowym w prowadzeniu efektywnych działań reklamowych w sieci. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Certyfikowany specjalista Google AdWords oraz Google Analytics. Prowadzi szkolenia dla przedsiębiorców z tematów związanych ze skutecznymi kampaniami reklamowymi w Internecie – przeszkolił już kilkaset osób. Należy do Google Developers Group Kraków. Prywatnie pasjonat eksploracji i wizualizacji danych oraz dalekich podróży. Specjalizuje się w szkoleniach z Google Analytics oraz Google AdWords w wyszukiwarce.

Facebook Twitter LinkedIn Google+